Akar Tekstil Ar-Ge Merkezi Ödül Töreni

17 projeyle çıktığı ar-ge serüveninde, birçok başarıya imza atan Ar-Ge Merkezimiz, düzenlenen 2020 yılı Akar Tekstil Ar-Ge Merkezi Ödül Töreni’nde bir araya geldi. Akar Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Hayrettin Akar ve Ar-Ge Merkezi Müdürü Nihal Fidan’ın ev sahipliği yaptığı ödül töreninde, başarılı ar-ge mühendisleri ödüllendirildi.

Personeli ar-ge ve tasarım çalışmalarına özendirme amacıyla gerçekleştirilen ve performanslarının ölçüldüğü ödül değerlendirmesi, 7 farklı kategoride ele alınıyor. Proje Kurulu’nca beğenilen fikirler ve başlatılan projelerin yanı sıra; patent başvurusu yapılan ve onaylanan çalışmalar, ulusal ve uluslararası bilimsel yayınlarda yayımlanan makaleler, TÜBİTAK tarafından onaylanan ve desteklenen projeler ile sempozyum, konferans gibi bilimsel etkinliklerde bildiri ve makale sunumları ödül kriterleri arasında. Proje Kurulu tarafından başarılı bulunan personele; başarı sertifikası ve para ödülü takdim ediliyor.

Personeli ar-ge ve tasarım çalışmalarına özendirme amacıyla gerçekleştirilen ve performanslarının ölçüldüğü ödül değerlendirmesi, 7 farklı kategoride ele alınıyor.

Bunlara ek olarak; akademik kariyere adım atan ve devam eden tüm ar-ge personeline maddi eğitim desteği ve laboratuvar kullanımı gibi teknik destekler ise sunulan imkânlar arasında.

Törende başarılı çalışmalarından dolayı tüm ar-ge personelini tebrik eden Akar Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Hayrettin Akar ve Ar-Ge Merkezi Müdürü Nihal Fidan, proje kurulunca başarılı bulunan ar-ge mühendislerine başarı sertifikalarını vererek, başarılarının devamını diledi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından desteklenen Akar Tekstil Ar-Ge Merkezi, üretimde verimliliği artırmanın yanı sıra; sürdürülebilir üretim anlayışıyla projeler üretiyor.
Projelerini ar-ge mühendisleri ve teknik personelin içinde olduğu 50 kişilik bir ekiple yürüten Akar Tekstil Ar-Ge Merkezi; çalışmalarını İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’ndeki 4 bin 856 metrekarelik bağımsız bir alanda gerçekleştiriyor.

Leave a Reply