Fashion Revolution 2021

24 Nisan 2013’te Bangladeş’te Rana Plaza’nın çökmesi sonucu; çoğu kadın, 1134 tekstil işçisi hayatını kaybetmiş, 2500’den fazla çalışan ise yaralanmıştı. Bir daha böyle bir facianın yaşanmaması için ortaya çıkan “Fashion Revolution”, gerçekleştirdiği bilinçlendirme çalışmaları ile o günden beri tüm dünyada, çalışanların istismar edilmemesi ve ekosistemin korunması gibi konularda farkındalık oluşturuyor.

Akar Tekstil çalışanları olarak geleceğimizin sürdürülebilir tekstil ile devam etmesini hedefliyoruz.

Kurum değerlerimiz ve takipçisi olduğumuz Küresel Kalkınma Amaçları doğrultusunda; Akar Tekstil’de sürekli gelişim modelini benimser ve sürdürülebilirliği 3 sınıfta değerlendiririz: “İnsan, çevre ve materyal”.
Örgütlü sendikamızla imzaladığımız sözleşmelerimizle, örme hazır giyim alanında birçok markanın Türkiye’deki ilk ve tek toplu iş sözleşmeli firmasıyız.
Çocuk işçi çalıştırmaya, ayrımcılığa, zorla çalıştırmaya, taciz ve suistimale karşı çalışanlarımızın hakları ile çalışanlarımızın iş sağlığı ve güvenliği; insan kaynakları prosedürlerimiz ve yasalarla gözetilir.
Bu yıl da, Fashion Revolution‘ın “Giysilerini Ben Diktim” temalı bilinçlendirme etkinliğinde, Akar Tekstil çalışanları olarak yerimizi alıyor ve geleceğimizin sürdürülebilir tekstil ile devam etmesini hedefliyoruz.

Leave a Reply