Altın Kategoride “İhracatın Yıldızları” Arasındayız

“İhracatın Yıldızları” arasındayız… Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (EHKİB) tarafından her yıl düzenlenen “İhracatın Yıldızları Ödül Töreni”nde, 1 milyar 306 milyon dolarlık ihracat rakamına 2 milyon dolar ve üzeri katkı sağlayan 69 firma ödüllendirildi. Akar Tekstil olarak, platin ve altın kategorisinde ödül kazanan ilk 10 firma arasında; 4’üncü sırada altın kategoride yer alarak ödül almaya hak kazandık.

“Sürdürülebilir Tekstil” prensibimizle, yatırımlarımızı sadece teknoloji ve altyapıya değil, insan kaynağına da yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz.

Akar Tekstil adına ödülü, EHKİB Yönetim Kurulu Başkanı Burak Sertbaş’tan alan Akar Tekstil Genel Koordinatörü Nihal Fidan, “Bu ödül tüm Akar Tekstil çalışanlarınındır. Zorlu pandemi koşullarında, dikkatli ve özverili bir şekilde üretimlerimizi devam ettirdik. Bununla birlikte küçülmelerin arttığı bir dönemde, yeni yatırımlar oluşturduk ve mevcut yatırımlarımızı da güçlendirdik. “Sürdürülebilir Tekstil” prensibimizle, yatırımlarımızı sadece teknoloji ve altyapıya değil, insan kaynağına da yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz” dedi.

Nihal Fidan sözlerini şöyle sürdürdü: “2004 yılında İzmir’de üretime başlayan Akar Tekstil, bugün kreatif tasarım gücü, 3 bin kişilik dinamik üretim yapısı ve inovatif ar-ge merkeziyle sürdürülebilir küresel markalara hayat veren, ihracat odaklı üretimler gerçekleştiren bir üretici konumunda. 2018 yılında Manisa Kula’daki fabrikamızı, 2020’de ise Mardin Savur’daki fabrikamızı hayata geçirerek, üretim ağımızı ve ihracat kapasitemizi artırdık. Artan üretim ağlarımız ve nitelikli insan kaynağımızla, ihracatta Ege’yi ve ülkemizi temsil etmekten gurur duyuyoruz.”

Leave a Reply