Kadın Çalışanlarımıza Özel Liderlik Eğitimi

Akar Tekstil olarak; sürdürülebilir bir gelecek için üretimde olduğu gibi, sosyal bağlarımızda da sürdürülebilirliği gözetiyoruz. İstihdamda pozitif ayrımcılık uyguladığımız kadınlarımızın; evde, toplumda ve üretimde hayatın her alanına dâhil olmalarını önemsiyor ve daima bir adım önde olmalarını destekliyoruz.

#LiderKadınlar 

#LiderKadınlar 

#LiderKadınlar 

#LiderKadınlar 

#LiderKadınlar 

#LiderKadınlar 

Bu kapsamda, Nisan ayında Kula’daki fabrikamızda kadın çalışanlarımıza yönelik 3 modülden oluşan “Destekleyici Liderlik Yetkinlikleri Eğitimi”  ve “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Taciz Farkındalık Eğitimleri”ni başarıyla tamamladık.

Bireysel yetkinliklerin oluşturulması ve geliştirilmesinin yanı sıra; takım kurma, motivasyon, vizyonerlik ve hedef gösterme gibi konular aktarılırken, iş hayatında karşılaşabilecekleri olası durumlar da örneklerle paylaşıldı.

H&M tarafından koordine edilen ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı yetkililerince verilen eğitimlere; üretimden yönetime, farklı departman ve pozisyonlarda görevli, yönetici adayı olarak belirlenen kadın çalışanlarımız katıldı.