Yeni Projemiz: Yetenek Yönetimi ile Şirket İçi Terfi ve Kariyer Planlama

Sürdürülebilirliği insan, çevre ve materyal olmak üzere 3 farklı sınıfta değerlendiriyor ve “Sürdürülebilir Tekstil” prensibimizle, Akar Tekstil’de sürekli gelişim modelini benimsiyor ve uyguluyoruz.

Bu bağlamda Akar Tekstil olarak hazır giyimde olduğu gibi insan kaynakları yönetiminde de fark yaratan, çalışan – müşteri odaklı ve marka hedefine değer katacak sistem ve uygulamaları hayata geçirmeyi vizyon ediniyoruz.

Geçtiğimiz ay mavi yakalı çalışanlarımızla yaptığımız birebir görüşmeler de bu vizyonu somutlaştıran örneklerden biri oldu. Yönetim Kurulu Başkanımız Hayrettin Akar ve Genel Müdürümüz Ahu Babaoğlu ile kariyer hedeflerini paylaşan lisans ve ön lisans mezunu mavi yakalı çalışanlarımıza, yetenek yönetimi kapsamında kariyer süreçlerini değerlendirme fırsatı sunuldu.

 

İzmir fabrikamızdaki üretim birimlerinde çalışırken, bir yandan da lisans eğitimlerini sürdürmüş, üniversite mezunu 25 arkadaşımızla bir araya gelerek, geleceğe yönelik hedeflerini dinledik ve hedeflerine ulaşmalarında nasıl katkı sunabileceğimizi konuştuk.

2 çalışma arkadaşımız bu ay yine aynı çatı altında ama farklı pozisyonlarda görev alacaklar; 7 yıldır Kalite Bölümünde Leke Çıkarma Personeli olarak çalışan Tuğba (soldan üçüncü), artık yeni numune teknikerimiz ve 1 yıldır Dikim Ayakçısı olarak çalışmakta olan Akgül’ün (soldan ikinci) yeni unvanı ise numune planlamacısı.

Her ikisine de şu ana kadarki çalışmalarından dolayı teşekkür ediyor, yeni görevlerinde ise başarılar diliyoruz.

Leave a Reply