Mutfağımızda Umut Var!

Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı ile Millî Eğitim Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Turizm Bakanlığı işbirliğinde düzenlenen “Mutfakta Umut Var” projesine, Akar Tekstil olarak biz de katıldık.

#MutfaktaUmutVar 

#MutfaktaUmutVar 

#MutfaktaUmutVar 

#MutfaktaUmutVar 

#MutfaktaUmutVar 

#MutfaktaUmutVar 

“İstihdam ve sosyal uyum” amacıyla yola çıkılan protokolde; geçici koruma altındaki yabancılar ve dezavantajlı vatandaşlar, gastronomi alanında aldıkları eğitim sonrasında anlaşmalı kurum ve şirketlerde işbaşı yapıyorlar. İŞKUR koordinasyonunda gerçekleşen ve 3 ay süren program sonrasında ise başarılı bulunan adaylar çalışma hayatına devam ediyor. Kazandırılan mesleki tecrübeyle yiyecek-içecek sektörüne nitelikli istihdamın yanı sıra; sosyal uyumun sağlanmasına da katkı sağlanıyor.

Ülkemize Suriye’den gelen ve “Mutfakta Umut Var” projesiyle gastronomiye olan hayaline adım atan Ahmad (ortada), 3 ay süreyle aşçı çırağı olarak Akar Tekstil İzmir fabrikasının mutfağında görev alacak. Kendisini özellikle endüstriyel alanda geliştirmek isteyerek Akar Tekstil bünyesine katılan Ahmad’a aramıza hoş geldin diyor, çalışma hayatında başarılar diliyoruz.