Oyuncaklarla Sürdürülebilir Hikâyeler

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) tarafından hayata geçirilen “Sosyal Sorumluluk Bilinciyle Sürdürülebilir Tekstil Ürünü Bez Bebek ve Eğitici Oyuncak Tasarımları” projesinin bir paydaşı olarak, geleceğimiz olan çocuklarımızı gülümsetebilmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Birkaç ay önce DEÜ Güzel Sanatlar Fakültesi, Moda Giyim Tasarımı Bölümü akademisyenlerinin lösemili çocuklar için başlattığı iyilik hareketi, sürdürülebilirlikle birleşti. Akademisyenler; tedavi sırasında fiziksel ve psikolojik olarak yorulan lösemi hastası kız ve erkek çocukları için, paylaştığımız kullanım fazlası ve kırpıntı kumaşlardan bez oyuncaklar tasarladılar ve ürettiler.

Sağlık koşullarına uygun, organik tarım ile üretilmiş, anti toksin ve anti alerjik özelliklere sahip kumaş ve aksesuarlar, akademisyenlerin elinde bez oyuncaklara dönüştürüldü ve DEÜ Tıp Fakültesi Çocuk Onkoloji Enstitüsü’nde tedavi gören lösemili çocuklarımıza hediye edildi.

Projenin tanıtımı ise, DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar’ın katılımıyla, “Oyuncaklarla Sürdürülebilir Hikâyeler” adıyla sergilendi. Paydaşı olmaktan her zaman gurur duyacağımız bu değerli proje, sadece yerelde sınırlı kalmayacak. Öncelikle ulusal, sonrasında ise uluslararası ölçekte bir projeye dönüştürülerek dünya çocuklarına da ulaşacak.

Akar Tekstil olarak; sürdürülebilirliği üretim alanının dışına taşıyarak, geleceğimiz olan çocuklarımıza destek olmamızı sağlayan DEÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Moda Giyim Tasarımı Bölümü’ne şükranlarımızı sunarız.

DEÜ Rektörlük Binası’ndaki fuaye alanında sergilenen “Oyuncaklarla Sürdürülebilir Hikâyeler”, 4 Temmuz 2022’ye kadar ziyarete açık olacak…

Leave a Reply